Láncfűrész visszarúgás

Láncfűrész visszarúgás

A láncvezető végének visszarúgása az egyik leggyakoribb ok, amely a súlyos láncfűrészes baleseteket okozza.

A visszarúgás akkor következik be, amikor a mozgó lánc a láncvezető végén hozzáér egy tárgyhoz, vagy amikor a fa összezárul és a fűrészlánc beszorul a vágatba.

Láncfűrész

Ez időnként villámgyors visszaható reakciót okoz, melynek hatására a láncvezető felfelé, és vissza a gép kezelője felé rúg. Amennyiben a vágó lánc beszorul a láncvezető teteje mentén a láncvezetőt gyorsan a gépkezelő felé nyomhatja. Ezen reakciók bármelyikének hatására előfordulhat, hogy a gépkezelő elveszíti a láncfűrész felett az uralmat, ami a kezelő vagy a közelben állók súlyos személyi sérülését okozhatja.

A láncvezető végét VISSZARUGÁSI VESZÉLYZÓNA néven is említik. Amikor ez a zóna hozzáér egy tárgyhoz – például egy ághoz vagy rönkhöz – akkor fennáll a gyors visszarúgás veszélye.

A modern láncfűrészeket számos olyan kiegészítővel felszerelik, amelyek csökkenti a visszarúgásból vagy más okokból származó személyi sérülés kockázatát. Ezek közé tartozik a láncfék, az elülső (bal oldali) kézvédő, a láncvezető végét védő alkatrész, vagy éppen a csökkentett visszarúgású láncfűrészek és láncvezetők. Annak biztosítására, hogy az ezen kiegészítők védelmet nyújtsanak fontos, hogy a láncfűrészt megfelelő módon, minden kiegészítővel együtt használják, és hogy minden alkatrész biztonságosan rögzítve legyen és megfelelően működjön.

Függetlenül az Ön láncfűrészének felszereltségétől az OREGON® azt ajánlja, hogy minden fűrészen csökkentett visszarúgású láncot használjon, hacsak nem rendelkezik tapasztalatokkal és speciális képzettséggel a visszarúgás kezelésére.

Bármiféle láncfűrész használata előtt alaposan tanulmányozza át a gyártó által a láncfűrészhez adott használati és biztonsági utasításokat.

Hozzászólások Láncfűrész visszarúgás cikkünkhöz:

Te lehetsz az első, aki kérdez, vagy hozzászól!